Partneři

Carla spol. s r. o.

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 
Děkuji české společnosti Carla spol. s r. o., výrobci čokoládových výrobků, za její podporu a spolupráci. Carla je ryze českou společností, která se díky kvalitě svých produktů a vztahu k zákazníkovi dostala na trhy po celém světě.
 

Ve světě dnes existují stovky výrobců čokolády, od těch skutečně malých až po ty největší nadnárodní společnosti. Na regálech obchodů je taková nabídka, že si člověk nemůže pomalu ani vybrat. Tak jsem začala trochu více zkoumat značky, výrobce a složení čokolád. Zjistila jsem, že opravdu kvalitní čokolády se cenově pohybují okolo 50-90 Kč za tabulku. Při této mé výzkumné činnosti jsem překvapivě narazila na jednu ryze českou firmu, která takové kvalitní čokolády také vyrábí, ale prodává je za ceny okolo 30 Kč. Firma je ze Dvora Králové nad Labem a jmenuje se Carla.

Neváhala jsem, Carlu oslovila a nabídla jim spolupráci. Jejich přístup mě mile překvapil a já jsem měla zanedlouho možnost čokoládovnu osobně navštívit. Tak trochu jsem se i styděla, že sice produkty čokoládovny Carla ráda a často používám, ale vlastně ani nevím, odkud pocházejí.

Přinejmenším jsem za těmito produkty nečekala českého výrobce. Tímto se panu majiteli Danielovi Lukešovi omlouvám a současně před ním i „smekám“. Ptáte se asi proč. Pan Lukeš začal podnikat již v roce 1992, kdy se stal dovozcem čokoládové polevy do České republiky. V roce 1993 pak vybudoval „na zelené louce“ na předměstí Dvora Králové nad Labem krásnou, moderní a pružně a dynamicky se rozvíjející čokoládovnu.

Nutno zdůraznit, že se tady bavíme o ryze české firmě vybavené špičkovými výrobními technologiemi. Je jasné, že tato skutečnost určitě stála mnoho úsilí, starostí, radostí a nutného optimismu spojeného s vůlí proniknout na trh čokoládových výrobků, který, co si budeme povídat, „je plný nadnárodní konkurence“.

Firma Carla spol. s r.o. má prostě jeden hlavní cíl, a to je „vyrábět kvalitní čokoládu a výrobky z ní“, což je v dnešní době „zázrak“. V českých obchodech jsou v současné době k dostání různé druhy výrobků z kakaa, ale pozor, není čokoláda jako čokoláda, bohužel se často jedná o různé náhražky, v podstatě je to klamání nás spotřebitelů. V některých případech za to ale výrobce nemůže, je totiž tlačen s cenami dolů, a tím pádem není schopný dodat kvalitu, kterou by sám chtěl, ale kvalitu, kterou žádá odběratel (vlastně i my zákazníci).

Pokud se jedná o čokoládu, tak tady jsou nejrůznější pravidla a normy, co může, či naopak nesmí být označováno jako „čokoláda“. Ale když se jedná o výrobky z čokolády, tak zde můžeme „narazit“. Jedná se především o různé dětské sezónní kalendáře a figurky.

Čokoládovna Carla splňuje ty nejpřísnější hygienické požadavky kladené na potravinářské výrobky. Používají se zde jen kvalitní suroviny a špičkové technologie. Pro správné a fungující pracovní prostředí je ale zapotřebí mít i skvělý tým lidí, se kterým jsem se později seznámila na Čokofestu v Plzni.

Jsem pyšná na to, že u nás máme čokoládovnu, která zhruba polovinu své produkce vyváží na zahraniční trh, ať již „k odborníkům na čokoládu“ do Belgie, tak třeba i do Japonska, Holandska, Norska nebo Švédska, a mohla bych pokračovat dále. To samo o sobě hovoří o špičkové kvalitě výrobků čokoládovny Carla. 

Společnost Carla má dvě základní výrobní divize – průmyslovou (pro pekaře, cukráře a potravinářské podniky) a divizi hotových výrobků čokoládových cukrovinek, jako např. tabulkových čokolád, dezertů, tyčinek nebo i domácího pečení.

O výrobě čokolády bych tady mohla napsat román, neboť je toho opravdu hodně, od pěstování, sklizně, fermentace, sušení, až po konečné zpracování (konšování, temperace, chlazení atd.). Pokud máte zájem se o čokoládě dozvědět více, informace můžete najít zde: http://www.carlachocolate.com/chocolate

 

CARLA spol. s r.o.
Krkonošská 2850
Dvůr Králové nad Labem
544 01 Česká republika

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.carlachocolate.com

 

Kontakty

NAKLADATEL KUCHAŘKY

VENDY PRODUCTION s.r.o.
Za Rybníčkem 481, Strančice, 251 63
IČ: 04971647
DIČ: CZ04971647

 

Bankovní spojení: 4222987339/0800 Česká spořitelna

KUCHAŘKA, AUTORKA KNIHY A BLOGU

Vendula Špetlíková